Milé světlušky, maminky a tatínkové,
v říjnovém infor­mačníku Vám přináším infor­ma­ce o prvních pláno­vaných výda­jích a závodech na ten­to škol­ní rok.

Během schůzek společně plníme světluškovské lucerničky, jed­ná se o knížečky plné zají­mavých infor­ma­cí a úkolů. Světluškovské lucerničky budou k odkupu už od 1.10.2021 za 55,- Kč.

Další infor­ma­cí jsou pláno­vané závody v Dobrouči. Během závodů bude skupin­ka 3 závod­nic doprovázena ale­spoň jed­ním vedoucím, pro­to je kapaci­ta přih­lášených omezená na max.6-9 světlušek. Prosím rodiče o potvrzení účasti nejpozději do čtvrt­ka 7.10.2021.
INFO: Světlušky přih­lášené na závody ZSH Dol­ní Dobrouč budou v klubovně po schůzce 15.10. pře­spá­vat.

PLÁN SCHŮZEK:

01.10. schůz­ka (16:30 -18:00 hod)
- V pří­padě hezkého počasí půjdeme ven.

08.10. Slavnos­t­ní schůz­ka (16:30 – 19:00)
- Kde: sraz před skaut­sk­ou klubov­nou na adrese Jung­man­no­va 127, Choceň - Čeká vás první slavnos­t­ní schůz­ka, na kter­ou je dobré mít vhod­né světluškovské oblečení – rojové tričko (bílé s mod­rou kopretinou). Něk­teré světlušky si jej na schůzce 24.9. vyro­bi­ly. Šablonky jsou stále k dis­pozi­ci. V pří­padě záj­mu, po před­chozí dom­lu­vě, lze vytvořit.
- S sebou: rojové tričko, žlutý rojový šátek (pokud nemáte, zapůjčíme), světluškovský deník, psací potře­by.

15.10. schůz­ka (16:30 -18:00 hod)
- V pří­padě hezkého počasí půjdeme ven.

16.10. Závody Skaut­ských Hlídek Dol­ní Dobrouč – platí pouze pro přih­lášené
- Odjezd: vlakem v 7:03 z Choc­ně
- Pří­jezd: vlakem v 17:38 do Choc­ně (možný je i pří­jezd v 18:18) v pří­padě změny času pří­jez­du budou rodiče účast­níků infor­mováni SMS zprávou.
- S sebou: pláštěnku, sportovní oděv dle počasí, jed­ny boty na přezutí, ešus + lžíce (k obě­du bude guláš), pití na celý den – doporuču­ji ter­mosku do které uvaříme čaj + 0,5 l lahev na stu­dené pití, světluškovský šátek, rojové tričko, spacák, věci na spaní a hygienu, ke sní­dani buchtičku od maminky, peníze na vlak a večeři 50 Kč
Co Vás čeká:
- Po schůzce pře­spání ve světluškovské klubovně s další­mi účast­nice­mi závo­du a vedoucí­mi. Společně povečeříme a uži­jeme si pohodový večer. Ke sní­dani se podělíme o buchtičky od maminek, sbalíme spacáky a vyrazíme na choceňské nádraží na vlak.
- V Dol­ní Dobrouči budeme celý den venku, kde na nás čeka­jí stanoviště plná úkolů! Např.: odhady, příro­da, stav­ba stanu, práce s mapou, ori­en­tace v terénu, práce s provazem, střel­ba ze vzdu­chovky, kimov­ka, předání zprávy, log­ické uvažování, zručnost a další zálud­né úkoly :o) Dél­ka trasy se bude pohy­bo­vat v rozmezí 5-8 km.
- Prosím rodiče o přih­lášení světlušek nejpozději do čtvrt­ka 7.10. a to tele­fon­icky nebo e-mailem. Světlušky, které se na závody přih­lásí budou po schůzce pře­spá­vat v klubovně. Spacáky budeme nechá­vat v Choc­ni.

22.10. Ohnivá schůz­ka (16:30 - 19:00 hod)
- Sraz: nábřeží Krále Jiřího - na kon­ci ulice. Dál půjdeme kolem Prokopa na Velk­ou Veran­du.
- Roz­chod: U Prokopa
- S sebou: pláštěnku, špekáčky či jiné dobroty k večeři na oheň, věci na schůzku (deník světlušky, ces­tičku světlušek tzv. lucerničku, psací potře­by) pití, vhod­né oblečení.
- V pří­padě nepřízně počasí proběhne běžná schůz­ka v klubovně.

29.10. schůz­ka není

Jíťa, Rol­nič­ka, Kočič­ka, Véna, Sára a Anič­ka