1. schůzka 18. 9. 2020    Odhalení památníku v Pelinách (16:00 - 19:30)

Sraz:  Světluškovská klubov­na v 16:00   (Pokud se opozdíte, dojděte za námi do Pelin)
Roz­chod:  v 19:30 u Hed­vy  (cyk­lostez­ka mezi Choc­ní a Brandýsem n.O. za kole­je­mi;  GPS: 49.9983789N, 16.2371100E)
S sebou:   svě­tle mod­ré tričko bez potisku (popř. kroj), pití, něco na oheň (špekáček + chléb), oblečení dle počasí – večer již bývá chlad­no, pláštěnku do batůžku

• První schůz­ka, která nás po Afrikafes­tu čeká je již ten­to pátek 18. 9. 2020. Tato schůz­ka je trošku speciál­ní a bude se sklá­dat ze dvou částí: 1. odhalení pamět­ní desky - akce je pro veře­jnost a zváni jste všich­ni rodiče, příbuzní, kamará­di; 2. slavnos­t­ní oheň.
  • Veře­jné odhalení památ­níku bude probíhat od 16:30 v parku Peliny. Po slavnos­t­ním nás­tupu a odhalení desky se světlušky společně s ostat­ní­mi dět­mi (vlčaty, skautka­mi a skau­ty) pře­sunou ke slavnos­t­ní­mu ohni do Loutovce.
  • Na kon­ci bude i opékání špekáčků, jablíček a dalších dobrot, které si děti done­sou.
  • Se světluška­mi se sejdeme již v 16:00 v naší světluškovské klubovně, kde zkon­trolu­jeme, zda všech­ny máme svě­tle mod­ré tričko a světluškovský šátek (světluškovský šátek je k zapůjčení v klubovně).
  • Pokud světluš­ka má kroj, při­jde v kro­ji! 🙂

2. schůzka 25. 9. 2020       Jak se pozná světluška (16:30 – 18:00)

Sraz: Světluškovská klubov­na v 16:30 hodin
Roz­chod: Světluškovská klubov­na v 18:00 hodin
S sebou: roušku, věci na schůzku (deník – sešit A5 tvrdé desky; psací potře­by)

• Tato schůz­ka bude již v tradičním sty­lu.  Nejprve se poznáme s nově pří­chozí­mi světluška­mi, řekneme si něco o světluškách a budeme si chvíli i hrát.
  • Pokud to půjde, budeme venku uží­vat sluníč­ka a možnos­ti být chvil­ičku bez roušky (pokud se nařízení vlády nezmění). V pří­padě ošk­livého počasí prosím o roušky a přezůvky, aby­chom mohly s pro­gramem pokračo­vat v bezpečí
    naší světluškovské klubovny.
  • POZOR! Při hraní a se můžeme občas i zašpinit, pro­to prosím vybavte své děti vhod­ným oblečením.

Aktuální hygienická (CoVid) doporučení Junáka – českého skauta.

Prosím Vás o:
- ohledu­plnost – pokud světluš­ka kašle, bolí ji v krku a nebo má ucpaný nos - nechte ji prosím doma. S teplo­tou či ucpaným nosem si schůzku neuži­je a hrozí nakažení ostat­ních dětí.
- vybavenost – na kaž­dou schůzku světlušku vybavte roušk­ou – pokud se budeme pohy­bo­vat v klubovně či jiné uza­vřené míst­nos­ti musíme mít roušku na ústech a nose.
Děku­jeme Vám!

Informace pro nováčky

Vešk­eré potřeb­né infor­ma­ce naleznete na našich webových stránkách kopretinky.skauting.cz

Zdravím, vítám nové světlušky a těším se na spoluprá­ci s Vámi! 🙂
Jíťa Jit­ka Prudičová
Vůd­kyně roje
tel.: 604 525 310

PS: Ještě přidáváme posled­ní foto­ga­lerii z let­ního táb­o­ra od Hom­i­na! 🙂 Všech­ny fotky najdete ZDE.